Vijesti Node

19. studenog 2020.
Najoštrije osuđujemo verbalni napad na ministricu Plavčić!

Županijski odbor Zajednice žena HDZ-a BiH „Kraljica Katarina Kosača“ Županije Središnja Bosna najoštrije osuđuje verbalni napad na ministricu financija u Vladi ŽSB Mirjanu Plavčić od strane predsjednika Vlade ŽSB Tahira Lende.

Današnje  ponašanje predsjednika Vlade Tahira Lende prema ministrici Plavčić je krajnje neprihvatljivo, neprimjereno i za svaku osudu!

Tako niska razina komuniciranja koja je na granici vrijeđanja ne priliči nikome, a pogotovo ne predsjedniku Vlade koji bi trebao biti primjer drugima kako se treba ponašati i kako treba komunicirati.

Napadom na ministricu Plavčić, predsjednik Vlade Tahir Lendo napao je sve dužnosnice, žene, bez imalo poštovanja i uvažavanja, koji je netrpeljevost prema ženama pokazivao i ranije.

Ministrica Plavčić svojim radom i trudom pokazala je da odgovorno i savjesno obnaša svoju dužnost, te da je uistinu sposobna i snažna žena koja se može nositi sa svim izazovima, pa i sa ovakvim neprimjerenim ispadima i napadima od strane predsjednika Vlade Tahira Lende, na koje je reagirala dostojanstveno, primjereno i kulturno, sukladno dužnosti koju obnaša.

ŽO Zajednice žena daje punu potporu ministrici Plavčić i svim dužnosnicama u Županiji koje su, na bilo koji način, bile izložene diskriminaciji, napadu i vrijeđanju.

ŽO Zajednice žena još snažnije će se zalagati za poštivanje  i uvažavanje svih dužnosnica u našoj Županiji i boriti se protiv govora mržnje i vrijeđanja dužnosnica, jer žene su pokazale i dokazale da mogu ravnomjerno obnašati sve dužnosti kao i muškarci, te svojom posvećenošću i radom doprinositi napretku naše Županije, na dobrobit svih nas.

(ŽO ZŽ HDZ BIH "KKK" ŽSB)

Izdvajamo

Predsjednik HDZ-a BiH i zamjenik predsjedatelja Doma naroda PS BiH primio je u posjetu u Domu HDZ-a BiH u Mostara srpskog člana Predsjedništva BiH i...
  Vaša Ekscelencijo, uvaženi visoki predstavniče, gospodine Inzko!      Vjerujem kako smo svi u Bosni i Hercegovini...
Dr. Dragan Čović, predsjednik HDZ-a BiH, u utorak, 1. prosinca, u Domu HDZ BiH u Mostaru održao je sastanak s nositeljima listi za Gradsko vijeće...
Predsjedništvo Hrvatskog narodnog sabora danas je održalo svoju redovitu sjednicu u Mostaru. U radnom dijelu sjednice Predsjedništvo je uz presjek...