Vijesti Node

23. rujna 2016.
Svečano obilježena 26. obljetnica utemeljenja Općinskog odbora HDZ BiH Livno i održan središnji predizborni skup

Sinoć je u Livnu svečano obilježena 26. obljetnica utemeljenja OO HDZ BiH Livno te je održan i središnji predizborni skup za predstojeće Lokalne izbore.

Visoko izaslanstvo HDZ-a BiH predvođeno predsjednikom HDZ-a BiH, HNS-a i hrvatskim članom Predsjedništva BiH, dr. Draganom Čovićem najprije je posjetilo županijsku bolnicu „Dr. fra Mihovil Sučić“ i Dom zdravlja u Livnu. U izaslanstvu su još bili i zamjenica predsjednika HDZ-a BiH i zamjenica predsjedatelja Zastupničkog doma Parlamentarne skupštine BiH Borjana Krišto, dopredsjednik HDZ-a BiH i ministar financija i riznice u Vijeću ministara BiH Vjekoslav Bevanda te drugi dužnosnici sa svih razina izvršne i zakonodavne vlasti u BiH.

Svečanost obilježavanja 26. obljetnica utemeljenja Općinskog odbora HDZ BiH Livno je započela polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća na spomen obilježju poginulim za slobodu hrvatskog naroda. Obilježavanje svečane obljetnice, nastavilo se u prepunoj dvorani narodnog sveučilišta, gdje se okupio veliki broj članova i simpatizera HDZ BiH, utemeljitelja, te stranačkih dužnosnika.

Nakon intoniranja himne hrvatskog naroda i davanja počasti poginulim hrvatskim braniteljima, nazočnima se obratio predsjednik OO HDZ BiH Livno, Darinko Mihaljević, u svom obraćanju iznio je  kronologiju razvoja HDZ-a BiH u Livnu, za vrijeme ovih 26. godina, od utemeljenja do današnjeg dana. Također, odao je počast i priznanje svim onim koji su doprinijeli razvitku stranke, njezinom opstanku i dobrim rezultatima te izrazio uvjerenje da će HDZ BiH Livno i na ovim predstojećim izborima pokazati svoju snagu i zajedništvo.

Skupu se obratio i nositelj liste HDZ-a BiH za Općinsko vijeće Krešimir Jolić, koji je predstavio listu kandidata za općinsko vijeće Livno. Jolić je u svome govoru kazao da je posebno ponosan na listu i ljude koji su na njoj, jer je to lista prvenstveno mladih i obrazovanih i iskusnih članova livanjskog HDZ-a, lista koja čini spoj iskustva i mladosti, lista koja će uvjerljivo dobiti većinu u općinskom vijeću.

Župan Splitsko - dalmatinske županije Ante Sanader, kao izaslanik predsjednika HDZ-a Andreja Plenkovića, uputio je riječi ohrabrenja i potpore kandidatu za načelnika i listi HDZ-a BiH.

Obraćajući se nazočnima, Luka Čelan načelnik Livna kazao je: „Večeras s vama želim podijeliti osjećaj zadovoljstva zbog činjenice koja vam je poznata procedura proglašenja naše općine gradom, koja je okončana u Zastupničkom domu PF BiH, a uskoro se očekuje da zakon po kojemu općina Livno dobiva status grada usvoji i Dom naroda P F BiH. Ovo je lijepa čestitka svima nama za 1124. rođendan našega Livna, koji proslavljamo za nekoliko dana 28. rujna 2016. Vidljivo je da smo puno toga uradili u našoj općini, također je vidljivo da i danas radimo. Zadovoljan sam činjenicom da smo zadržali, rekao bih milenijski kontinuitet urbanog Livna, imamo se čime ponositi i svjesni su toga svi oni koji istinski vole ovaj grad i žive u njemu.

Svi naši najznačajniji projekti su temeljeni na strategiji razvitka općine Livno, koja je izgrađena za razdoblje do 2023. godine, te smo danas u prilici govoriti o milijunskim projektima u našoj općini, o pitkoj vodi u svim kućanstvima naše općine, širenju gospodarskih zona, o kvalitetnoj infrastrukturi, o projektu proizvodnje tradicionalnog livanjskog sira u sklopu kojeg gradimo mini sirane malim proizvođačima koji će bit okupljeni oko zadruge i legalno sudjelovati na tržištu, o milijunskom projektu izgradnje gradske tržnice, te mnogim drugim jako važnim projektima u sklopu industrijske zone koji će donijeti investicije, proizvodnju i nova radna mjesta za ovu općinu i njene stanovnike. Budite uvjereni da ću se znati zauzeti za dobrobit svih naših građana sukladno ovlastima jedinice lokalne samouprave“.

Predsjednik HDZ-a BiH dr. Dragan Čović podsjetio je u svom govoru da je HDZ BiH stožerna stranka hrvatskog naroda te da će zajedno sa svojim partnerima imati 23 načelnika/gradonačelnika u Bosni i Hercegovini kao vodeća i stožerna stranka Hrvatskog naroda u BiH.

„Mnoštvo predstavljenih projekata mogu se rješiti, ali da ih riješimo do kraja moramo uključiti i hrvatskog člana Predsjedništva BiH, preko Vijeća ministara BiH a jednako tako i naše dužnosnike iz Vlade Federacije BiH ali i vi morate biti za promjene koje moraju doći s lokalne razine“, kazao je dr. Čović.

Predsjednik Čović istaknuo je punu spremnost da podrži projekte koje Livno nominira, te je dao punu potporu kandidatima HDZ-a BiH za Lokalne izbore.

„Izađite na izbore i podržite ovu listu, budite pokretači pozitivnih stvari i ne sumljajte u bolje dane hrvatskog naroda u ovdje u Livnu“, zaključio je dr. Čović u svome obraćanju.

Izdvajamo

U susret blagdana Velike Gospe i obilježavanju Dana općine Posušje, danas je u kindovorani održana svečana sjednica Općinskog vijeća Posušje. Pred...
U organizaciji Udruge Specijalne policije iz Domovinskog rata Livno i MUP-a Hercegbosanske županije danas je u Livnu obilježena 30. obljetnica...
Danas se obilježava 307. Sinjska alka, povijesna i tradicionalna kulturna manifestacija i viteška igra koja se nalazi na UNESCO-ovom Popisu svjetske...
U sklopu tradicionalnog ljetnog kulturnog programa "Posuško lito" večeras je u Posušju započela dvodnevna kulturna manifestacija "Festival klapske...