Vijesti Node

09. veljače 2021.
OO HDZ BiH Travnik: HDZ BIH će bojkotirati prijevremene izbore u Travniku, pravnu borbu će nastaviti na Ustavnom sudu BiH

Središnje izborno povjerenstvo Bosne i Hercegovine raspisalo je prijevremene izbore za načelnika Općine Travnik, a tim povodom danas je održana sjednica OO HDZ BIH Travnik. Kako je već i ranije najavljivano HDZ BIH će bojkotirati ove izbore, smatrajući ih nezakonitima.

„Odluka našeg općinskog odbora je da ne sudjelujemo na izborima i da to bude bojkot ovog izbornog procesa. Ovo je svojevrsan odgovor na cjelokupnu situaciju, na sve ono što se
događalo na sam izborni dan i na poruke koje su se slale kako se ne smije dopustiti da Hrvat bude načelnik Travnika. Na žalost, Središnje izborno povjerenstvo BiH, koje bi trebalo štititi
zakonitost i demokratičnost izbora napravilo je, duboko sam uvjeren, svjesno cijeli niz propusta, donosilo neke odluke koje nemaju zakonsko uporište i na taj način se priključilo onima koji su poslali poruke na izborni dan da Hrvat ne smije biti načelnik Travnika“, poručio je nakon održanog sastanka predsjednik OO HDZ BIH Travnik, Bojan Domić.

Na sastanku je bilo govora i o špekulacijama da će HDZ BIH pružiti potporu nekom od kandidata. „Ne bavimo se špekulacijama, ali ovdje želim nedvosmisleno poručiti da o bilo kakvoj potpori nekom od kandidata na ovim izborima nema ni govora. Nama je vrlo jasno poslana poruka od nadležnih institucija da su ovo izbori za načelnika Travnika iz reda jednog naroda. Osim što ih smatramo nezakonitima, mi poštujemo načelo legitimnog predstavljanja i ne želimo Bošnjacima birati načelnika, ne želimo poput nekih birati nekog novog Željka Komšića. Stoga i ovim putem pozivamo naše članove i simpatizere, kao i Hrvate općine Travnik da podrže našu odluku o bojkotu izbora i da na taj način zajedno pošaljemo poruku SIP-u, ali i cjelokupnoj javnosti što mislimo o ovim izborima te pokušaju nametanja Bosne i Hercegovine po mjeri jednog naroda“, istaknuo je Domić. Odluka o bojkotu izbora donesena je jednoglasno, a zaključeno je kako će se pravna borba nastaviti i na Ustavnom sudu BiH, gdje će HDZ BIH uputiti apelaciju na odluku Suda BiH koji je odbio žalbu o održavanju prijevremenih izbora za načelnika općine Travnik. Također, posebno je naglašeno rješavanje preustroja Travnika u modernu gradsku zajednicu.

„Siguran sam da je u najvećem interesu svih Travničanki i Travničana bilo da Goran Pejaković postane načelnik, prije svega zbog odličnog programa i referenci koje je ponudio na
proteklim izborima. Jedna od njih je svakako i preustroj Travnika u modernu gradsku zajednicu. Travnik odavno ima uvjete za postati grad, ali zbog nesređenih odnosa najveći taoci su upravo građani Travnika. Nije u redu plašiti ih nečijim imenom i prezimenom, pri tom ne nudivši nikakav program. Travnik bi trebao biti primjer na kojemu bi se mogla graditi Bosna i Hercegovina, a na žalost pod pokroviteljstvom određenih centara moći pretvara se u grad slučaj“, zaključio je Domić.

Izdvajamo

U povodu obilježavanja Dana općine Domaljevac-Šamac danas je održana svečana sjednica Općinskoga vijeća na kojoj je nazočilo mnoštvo gostiju među...
Četvrt stoljeća Županije Posavske, naziv je monografije koja je sinoć predstavljena u dvorani hotela Navis u Orašju pred predstavnicima javnih...
U Tuzli je održana 24. redovita sjednica Predsjedništva HDZ-a BiH. Na početku sjednice članovi Predsjedništva potvrdili su kako su zaključci s...
Predsjednik HDZ-a BiH i zamjenik predsjedatelja Doma naroda Parlamentarne skupštine BiH dr. Dragan Čović danas je u Tuzli održao radni sastanak s...