Vijesti Node

18. kolovoza 2021.
Klub utemeljitelja: Čestitka 31. obljetnice utemeljenja HDZ-a BiH

 

Drage stranačke prijateljice i prijatelji,

povodom 31. obljetnice utemeljenja HDZ-a BiH svim našim članovima i simpatizerima želimo uputiti iskrene čestitke.

Upravo danas, na 31. obljetnicu utemeljenja HDZ-a BiH, prisjećamo se početaka kada je HDZ BiH bio pokret koji je objedinio hrvatski puk u BiH, ali ujedno iskazujemo spremnost na nove izazove koji su pred nama u rješavanju hrvatskog pitanja u BiH.

Vjerujemo kako odgovor na hrvatsko pitanje u BiH možemo pronaći u okvirima slobode, dijaloga i humanizma, poštivanja ljudskih vrijednosti i vrlina, te našeg povijesnog, duhovnog, političkog, gospodarskog i društvenog integriteta.

U našoj političkoj borbi trebamo ustrajati na protivljenju diskriminacije Hrvata u političkom životu BiH kroz ustavne promjene i donošenje izmjena Izbornog zakona BiH koje će Hrvate dovesti u ravnopravan položaj da sami odlučuju o sebi, kao druga dva naroda u BiH.

Uz želju da svi skupa u ovim izazovnim vremenima ostvarimo naša nastojanja, svima vama, našim članovima i simpatizerima čestitamo 31. obljetnicu utemeljenja HDZ-a BiH.

KLUB UTEMELJITELJA HDZ-a BiH

Izdvajamo

  Poštovani biskupe mons Željko,      Danas je objavljena vijest kako Vas je Sveti Otac, papa Franjo, imenovao banjolučkim...
  Uvaženi gospodine Žigmanov, Poštovani Hrvati diljem Republike Srbije,      Dozvolite mi ovim putem u ime Hrvatske...
Danas je u Širokom Brijegu održana svečana akademija u povodu obilježavanja 46. obljetnice Sveučilišta u Mostaru. Svečanosti su nazočili brojni...
Predsjednik HDZ-a BiH i Hrvatskog narodnog sabora BiH dr. Dragan Čović danas je posjetio župu sv. Juraja u Vitezu i razgovarao s fra Velimirom...