Vijesti Node

18. kolovoza 2021.
Klub utemeljitelja: Čestitka 31. obljetnice utemeljenja HDZ-a BiH

 

Drage stranačke prijateljice i prijatelji,

povodom 31. obljetnice utemeljenja HDZ-a BiH svim našim članovima i simpatizerima želimo uputiti iskrene čestitke.

Upravo danas, na 31. obljetnicu utemeljenja HDZ-a BiH, prisjećamo se početaka kada je HDZ BiH bio pokret koji je objedinio hrvatski puk u BiH, ali ujedno iskazujemo spremnost na nove izazove koji su pred nama u rješavanju hrvatskog pitanja u BiH.

Vjerujemo kako odgovor na hrvatsko pitanje u BiH možemo pronaći u okvirima slobode, dijaloga i humanizma, poštivanja ljudskih vrijednosti i vrlina, te našeg povijesnog, duhovnog, političkog, gospodarskog i društvenog integriteta.

U našoj političkoj borbi trebamo ustrajati na protivljenju diskriminacije Hrvata u političkom životu BiH kroz ustavne promjene i donošenje izmjena Izbornog zakona BiH koje će Hrvate dovesti u ravnopravan položaj da sami odlučuju o sebi, kao druga dva naroda u BiH.

Uz želju da svi skupa u ovim izazovnim vremenima ostvarimo naša nastojanja, svima vama, našim članovima i simpatizerima čestitamo 31. obljetnicu utemeljenja HDZ-a BiH.

KLUB UTEMELJITELJA HDZ-a BiH

Izdvajamo

Predstava „Isus, Sin Čovječji“, u produkciji Hrvatskog narodnog kazališta, nastala po istoimenom djelu Halila Džubrana u režiji Roberta Pehara,...
Predsjednik HDZ-a BiH dr. Dragan Čović danas je posjetio općinu Stolac te se sastao sa Stjepanom Boškovićem, načelnikom općine i predsjednikom OO HDZ...
Predsjednik HDZ-a BiH dr. Dragan Čović održao je radnu večeru s dužnosnicima HDZ-a BiH općina Stolac, Neum i Ravno, na kojoj su nazočili i...
Svečanost obilježavanja Dana općine Žepče započela je danas polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća na Središnjem spomen obilježju poginulim...