Entiteti (FBiH i RS)

Bijelo Brdo: Sjećanje na žrtvu branitelja i civila ostaje trajna obveza

Entiteti (FBiH i RS)

02.05.2026

Galerija 1
Galerija 2
Galerija 3
Galerija 4
Galerija 5
Galerija 6
Galerija 7
Galerija 8
Galerija 9
Galerija 10
Galerija 11

U povodu obilježavanja 34. obljetnice pogibije branitelja i civila Bijelog Brda, u organizaciji Mjesnog odbora Bijelo Brdo i Udruge Bjelobrđani, održan je komemorativni program posvećen odavanju počasti i trajnom sjećanju na sve koji su svoje živote položili za slobodu i domovinu.

Obilježavanju je nazočio dopredsjednik Republike Srpske iz reda hrvatskoga naroda dr. Davor Pranjić s izaslanstvom, koji je zajedno s okupljenim vjernicima, predstavnicima javnog i društvenog života te obiteljima poginulih odao počast stradalima.

Program je započeo svetom misom, koju je predslavio vlč. Marko Slišković. U molitvenom zajedništvu iskazana je duboka zahvalnost i pijetet prema stradalim braniteljima i civilima.

Nakon svete mise uslijedila je komemoracija, tijekom koje su položeni vijenci i zapaljene svijeće u znak sjećanja na poginule, a potom je organiziran zajednički ručak u Društvenom domu.

U tišini i dostojanstvu nastavlja se njegovati sjećanje na branitelje i civile Bijelog Brda, kao trajan izraz poštovanja prema njihovoj žrtvi.

Izvor: Ured dopredsjednika RS-a

Bijelo Brdo: Sjećanje na žrtvu branitelja i civila ostaje trajna obveza